18 Kasım 2016 gündem özeti

  • 18 Kasım 2016
  • 39 kez görüntülendi.

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’da

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Vekili ve Başbakan Şevket Mirziyayev’le baş başa görüşecek, heyetler arası çalışma yemeğine katılacak.

– Erdoğan, İmam Buhari ve İmam Maturidi türbelerine ve Registan Meydanı’na yapacağı ziyaretin ardından yurda dönecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bal Festivali, Altaş Spor Salonu ve Yalçın Çelebi Anaokulu’nun açılışlarına katılacak, partisinin il başkanlığını ziyaret edecek, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelecek.

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balıkesir il değerlendirme toplantısına katılacak, Valiliği, Belediyeyi ve partisinin il başkanlığını ziyaret edecek.

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisleri” temel atma törenine katılacak, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ve partisinin il başkanlığını ziyaret edecek, Antalya AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılacak, YAPEX Restorasyon Fuarı’nı gezecek.

4- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Almanya’da gençlerle buluşacak, Şehitlik Camisi’ni ziyaret edecek.

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhuriyet Üniversitesi 2016 – 2017 Akademik Yılı ile Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü ve Ziraat Katılım Bankası Sivas Şubesi açılış törenlerine katılacak, ardından muhtarlar toplantısına iştirak edecek.

6- Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ROKETSAN 302 mm Güdümlü Füze ve Silah Sistemi teslim törenine katılacak.

7- TBMM’den

– TBMM Genel Kurulunda, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerinde görüşmeler devam edecek.

– TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kalkınma Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 2017 Yılı Bütçe görüşmeleri yapılacak.

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ElringKlinger TR Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Bursa fabrikasının açılışına katılacak, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, II. Dünya Tahıl Forumu ve resepsiyonuna katılacak, Rusya Tarım Bakanı Alexander Tkachev ile görüşecek.

3- TÜİK, 2015 yılı araştırma geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri araştırması sonuçlarını açıklayacak.

4- TOBB, ekim ayında kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini duyuracak.

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı Theresa May, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya gelecek.

2- Terör örgütü DEAŞ’ın elinde tuttuğu Musul’u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

3- Suriye iç savaşına ilişkin gelişmeler izleniyor.

4- Yemen’deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid ile görüşmesinin ardından basın açıklaması yapacak, Bilecikliler Platformu birlik ve beraberlik gecesine katılacak.

2- AA’nın global iletişim ortağı olduğu 4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin kapanış ve ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak.

3- AA’nın global iletişim ortağı olduğu 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda “35 Yıl Panelleri” gerçekleştirilecek.

GÜNCEL

1- Şirvan ilçesindeki bakır madeninde meydana gelen heyelan sonucu oluşan göçüğün ardından işçilere ulaşmak için başlatılan arama kurtarma çalışmaları izleniyor.

SPOR

1- Basketbol THY Avrupa Ligi’nde Galatasaray Odeabank ile Darüşşafaka Doğuş, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaşacak. AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ